ХУМАНИТАРЕН РАП НАСТАН ВО КЛУБ ТАРАНТИНО (ВЕЛЕС)

ХУМАНИТАРЕН РАП НАСТАН ВО КЛУБ ТАРАНТИНО (ВЕЛЕС)


Наредната недела, на ден 13ти април (четврток) во клубот Тарантино - Велес ќе се одржи рап настан со хуманитарен повод.

Рап групациите на Зад Аголот, Дивизија и Авторизација ќе се соберат сите заедно на едно место и ќе одржат журка  со цел да се помогне на сограѓанинот Милорад Атанасовски кој боледува од Малигна Неоплазма на Церебралната комора-мозокот. Милорад е во брак и има 7 годишен син. Да му помогнеме сите заедно на овој млад човек да се исправи и да живее покрај неговите најблиски нормален живот.

Затоа сите кој што се во можност да се упатите кон Велес наредниот четврток (петок е неработен ден) не пропуштајте, пуштете го зборот и свртете накај клуб Тарантино. Ем ќе бидете хумани ем ќе си пројдете најрап пред велигденските празници.

На грамофоните ќе биде Дј Попај, а картата за влез ќе биде по симболична цена од 50 денари

ПРОДАДЕНИТЕ ВЛЕЗНИЦИ ОД ХУМАНИТАРНИОТ НАСТАН КЕ БИДАТ ДОНИРАНИ ЗА ПОНАТАМОШНО ЛЕКУВАЊЕ НА МИЛОРАД АТАНАСОВСКИ .

Линк од настанот: https://www.facebook.com/events/220314448448299/?notif_t=plan_user_invited¬if_id=1491236896232511